2024.02.18 Spotkanie Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej JAZGAREK - relacja

W dniu 18.02.2024r. siedzibie Koła nr 15 odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej JAZGAREK, które poprowadzili Kol. Robert Gmurczyk oraz Kol. Maciej Lesak.

Głównym tematem spotkania było poznanie łowienia metodą spławikową, omawiając zasady, budowę oraz różne rodzaje wędek. Podkreślona została istotność tej techniki w œedkarstwie, szczególnie dla młodszych adeptów tego hobby. 
Podczas dyskusji przybliżono uczestnikom spotkania podstawowe elementy sprzętu jak spławiki, żyłki czy haczyki. Wspólnie analizowano jak dostosować wędkę do różnych warunków wodnych, uwzględniając gatunki ryb, które są naszym celem. Młodzież dowiedziała się również o nowoczesnych technologiach i innowacjach w dziedzinie sprzętu wędkarskiego co zainteresowało członków naszej szkółki.
Zebranie było okazją do wymiany doświadczeń i zadania pytań. Młodzież aktywnie uczestniczyła w dyskusji co było bardzo budujące dla instruktorów. Kończąc zebranie zachęcono młodych adeptów do praktycznego wypróbowania zdobytej wiedzy podczas najbliższego wyjazdu na ryby.