2017.12.05 Nowodworska Szkółka Wędkarska JAZGAREK

Przyszedł czas na podsumowanie dotychczasowych spotkań młodych adeptów sztuki wędkowania Szkółki Wędkarskiej, utworzonej w Kole nr 15 Polskiego Związku Wędkarskiego w Nowym Dworze Mazowieckim.
Zajęcia w Szkółce prowadzone przez Instruktorów; kol. Pawła Łoginow i kol. Kamila Kruszewskiego wśród uczestników cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, czego efektem była frekwencja na zajęciach, jak również osiągane wyniki podczas zajęć praktycznych i podczas zawodów.
Początkiem szkolenia podopiecznych było zapoznanie się wędką, sporządzanie zestawów spławikowych.  Dla niektórych było to przypomnienie a dla nowych było to poznanie od podstaw budowy zestawu spławikowego zarówno na spławik stały jak i na spławik przelotowy.

Zestawy do bata- to był cel kolejnego spotkania szkółki.
Wspólnymi siłami, „pod okiem” instruktorów Pawła i Kamila samodzielnie wykonane zostały zestawy spławikowe, bo nic nie przynosi większej frajdy jak zrobienie czegoś własnymi rękami. Nasi młodzi uczniowie spisali się wyśmienicie tym bardziej, że otrzymali zadanie do samodzielnego przygotowania zakupionego przez Koło sprzętu do pierwszego, wspólnego wyjścia nad wodę.

Kolejnym etapem było sprawdzenie swoich umiejętności teoretycznych w praktyce. Okazało się, że wiedza praktyczna w doskonały sposób sprawdziła się podczas prób jej wykorzystania.
I w sierpniu przyszedł pierwszy poważniejszy egzamin w postaci uczestnictwa naszych młodych kolegów w miedzy kołowych zawodach szkółek wodnych strefy „Warszawa Wschód” na Kanale Żerańskim. Premierowy start w profesjonalnie zorganizowanych zawodach okazał się dla młodych zawodników nie lada wyzwaniem, z którym sobie nie źle poradzili.

Na początku września podczas kolejnego spotkania z członkami szkółki, podczas praktycznych zajęć na terenie „Żwirowni”, utrwalano przekazaną wiedzę w poprzednich szkoleniach w celu uzyskania dobrych wyników w zawodach szkółki, które odbyły się 10 września na jeziorze w Kazuniu.
Emocji było dużo, a jeszcze więcej podczas wręczania nagród i upominków dla wszystkich uczestników imprezy.
Na kończącym w grudniu tego roczne zajęcia planowane jest podsumowanie działalności szkółki i podziękowanie uczestnikom jak również rodzicom za uczestnictwo w spotkaniach.

                                   
Zapraszamy kolejnych chętnych kandydatów ( od 5 do 14 lat) do nauki ciekawej sztuki wędkowania.

Polski Związek Wędkarski Koło nr 15 w Nowym Dworze Mazowieckim
Adres:  05 - 100 Nowy Dwór Mazowiecki ul. Sukienna 24 a
tel. 22 775 29 77; 602 613 013
adres e-mail:  pzwkolo15@interia.pl

strona internetowa: www.kolo15ndm.ompzw.pl